W poniedziałek kolejny protest rolników

W szczegółach wygląda to tak: Po godzinie 10:oo wyruszą kolumny pojazdów rolniczych z poszczególnych Gmin w kierunku Kędzierzyna-Koźla. Grupa z Gminy Reńska Wieś, Polska Cerekiew i Pawłowiczki wyruszy z Większyc (zbiórka na ul. Długiej), ulicą Kozielską w stronę Koźla a następnie ronda Milenijnego. Wspólny przejazd grup o godzinie 11:15 na rondzie milenijnym, jazda z prędkością około 4-8 km/h, przejazd ul. Kozielską do ronda im. Rafała Wojaczka (przed wiaduktem).

Następnie powrót ul. Kozielską w Kędzierzynie do skrzyżowania obok stacji Shell, skręt w prawo do ronda Rotmistrza Witolda Pileckiego (obok McDonalda), kolejny skręt w prawo na DK 40 (Aleja Armii Krajowej) do skrzyżowania na Piastach, w prawo na Al. Jana Pawła II, przejazd do ronda Solidarności, powrót Al. Jana Pawła II, przystanek pod Starostwem Powiatowym około godz. 13:00 do 13:30 – wręczenie postulatów.

Następnie przejazd w kierunku skrzyżowania na Piastach, skręt w lewo na DK40 (Al. Armii Krajowej), blokada ronda łączącego Al. Armii Krajowej z obwodnicą Kędzierzyna Koźla od około godz. 14:00 do 14:30, stąd każda grupa wraca w kierunku swojej gminy.

Uczestnicy zapowiadają także wstrzymanie ruchu na rondzie wjazdowym na obwodnicę północną. Akcja protestacyjna potrwa przez 4-5 godzin. Rolnicy sprzeciwiają się przede wszystkim wprowadzaniu Zielonego Ładu oraz niekontrolowanemu napływowi towarów z Ukrainy.

Aktualności Alerty Kalendarz Komunikaty

Gminy partnerskie

herb herb herb herb herb herb herb
Skip to content