Obowiązek zgłoszenia uchodźców z Ukrainy

Apelujemy do wszystkich osób przybywających z Ukrainy od 24.02.2022 do naszej gminy jako uchodźca, oraz do osób, które je przyjęły by jak najszybciej dostarczyć do Urzędu Gminy wypełnione (najlepiej alfabetem łacińskim, zgodnie z zapisem imion i nazwisk w paszporcie) i podpisane oświadczenie dostępne TUTAJ (druki oświadczeń również do pobrania w Punkcie Obsługi Mieszkańca w Urzędzie Gminy).

Prosimy również o dopełnienie obowiązku meldunku (np. czasowego na 3 miesiące) przyjętych gości z Ukrainy, którzy przybyli od 24.02.2022 do naszej gminy. Formalności można dopełnić w godzinach pracy Urzędu, w poniedziałek od 8:oo do 17:oo, wtorek-czwartek od 7:15 do 15:15, w piątek od 7:15 do 14:15.

Zgłoszenie i zameldowanie osób z Ukrainy, które przybyły do nas jako uchodźcy pozwoli Gminie uporządkować wiedzę na temat miejsca ich pobytu i tym samym w sposób zorganizowany i celowany świadczyć im różne formy pomocy. Ma to znaczenie również dla realizacji obowiązku szkolnego czy opieki przedszkolnej dzieci.

Bardzo prosimy o poważne potraktowanie naszej prośby.

Informacji w temacie Oświadczeń udziela pan Łukasz Steuer – tel. 77 405 32 16 (w godzinach pracy Urzędu Gminy) lub tel. 506 347 378.

Informacje w kwestiach meldunkowych dostępne są pod numerami tel. 77 405 32 20, 77 405 32 24.

Gminy partnerskie

herb herb herb herb herb herb herb
Skip to content