Gmina wspiera przedsiębiorców dotkniętych pandemią

Gmina, podobnie jak w ubiegłym roku, nie pozostaje głucha na apele przedsiębiorców z branży gastronomiczno-hotelarskiej, którzy praktycznie od kilku miesięcy nie mogą prowadzić normalnej działalności (w skali naszej gminy to praktycznie 9 obiektów).

Podczas styczniowej sesji radni gminy przyjęli uchwałę zwalniającą z pierwszej raty podatku od nieruchomości te nieruchomości, które związane są z prowadzeniem tego rodzaju działalności, która została ograniczona z powodu pandemii Covid-19. Uchwała dostępna jest TUTAJ.

Podczas lutowej sesji podjęto natomiast uchwałę zwalniającą z pierwszej raty tzw. „korkowego” (czyli opłaty za zezwolenie na sprzedaż alkoholu). Zapłaconą już ratę (termin był do 31.01.2021 r.) można zwrócić lub zaliczyć na poczet kolejnych rat. Przyjęty projekt uchwały dostępny jest TUTAJ.

Oczywiście życzylibyśmy sobie, by branże te mogły funkcjonować normalnie, ale póki co zostało udzielone im wsparcie ze strony Rady Gminy w zakresie możliwym w obecnym stanie prawnym. Przedłużenie tego stanu ograniczenia działalności może spowodować udzielenie w przyszłości kolejnych form pomocy.

Gminy partnerskie

herb herb herb herb herb herb herb
Skip to content