Wybory samorządowe 7. kwietnia

7. kwietnia (niedziela) odbędą się wybory samorządowe. W Gminie Reńska Wieś głosować będziemy nad wyborem wójta (jest tylko jeden kandydat – dotychczasowy wójt Tomasz Kandziora, więc głosować będziemy tylko TAK/NIE nad tą kandydaturą), rady powiatu i Sejmiku Województwa. W trzech okręgach (13, 14 i 15) odbędzie się również głosowanie nad wyborem radnych gminnych (w każdym okręgu startuje po dwoje kandydatów). W pozostałych dwunastu okręgach radnymi zostają automatycznie jedyni zgłoszeni kandydaci.

Pamiętajmy, że na każdej karcie do głosowania (do rady gminy w okręgach 13, 14 i 15, do rady powiatu i sejmiku województwa) stawiamy znak X tylko przy jednym kandydacie.
Na karcie do głosowania nad kandydaturą na wójta stawiamy znak X tylko w jednej kratce przy słowie TAK lub NIE.

Lokale wyborcze czynne będą w godzinach 7:oo-21:oo. Warto sprawdzić gdzie głosujemy. Nowością jest głosowanie mieszkańców sołectwa Naczysławki w lokalu wyborczym w Gierałtowicach (świetlica), a nie jak dotychczas w Długomiłowicach.

Pamiętajmy też o możliwości dojazdu do lokalu wyborczego bezpłatnym transportem organizowanym przez Gminę. Więcej szczegółów TUTAJ.

Cisza wyborcza, tzn. zakaz prowadzenia agitacji wyborczej (w tym dowieszania plakatów, rozdawania materiałów wyborczych, etc.) obowiązuje od piątkowej północy do zamknięcia lokali wyborczych w niedzielę.

Przypominamy też, że niszczenie (w tym zaklejanie, zasłaniania, ściąganie, zamalowywanie) materiałów wyborczych jest ścigane i zagrożone wysokimi karami.

Aktualności Alerty Kalendarz Komunikaty

Gminy partnerskie

herb herb herb herb herb herb herb
Skip to content