Punkt informacyjny programu „Czyste Powietrze”

Przy Urzędzie Gminy Reńska Wieś ruszył punkt konsultacyjno – informacyjny Programu „Czyste Powietrze”, który to program wspiera finansowo wymianę źródeł ciepła na ekologiczne, oraz termomodernizację budynków mieszkalnych. Więcej o samym programie znajdziecie Państwo  na stronie www.czystepowietrze.gov.pl oraz na portalu beneficjenta https://portal.wfosigw.opole.pl/

Do zadań punktu należy m.in.:

  1. udzielanie informacji o programie osobom zainteresowanym złożeniem wniosku o dofinansowanie,
  2. wsparcie wnioskodawców w zakresie przygotowania wniosków o dofinansowanie,
  3. pomoc przy rozliczeniu przyznanego dofinansowania.

Punkt przyjmuje zainteresowanych:
– w poniedziałki w godzinach 12:00 – 17:00,

– w czwartki w godzinach 7:30 – 13.00.

Mieszkańcy zainteresowani złożeniem wniosku w programie „Czyste Powietrze” – by uniknąć zbędnego oczekiwania – powinni umówić się z pracownikami Urzędu Gminy w Reńskiej Wsi na konkretny termin i godzinę pod numerem tel. 77 405 32 27. Jednocześnie mieszkańcy przed umówionym spotkaniem, proszeni są o przygotowanie niezbędnych danych (możliwych do pobrania TUTAJ), które będą niezbędne do przygotowania wniosku o dofinansowanie – co znacznie ułatwi obsługę.

Te i inne działania (np. realizacja gminnego programu wymiany nieekologicznych źródeł ciepła) mają na celu stopniowe odejście od nieekologicznych systemów grzewczych.

Informacje o Programie „Czyste Powietrze” – dane liczbowe dotyczące przedsięwzięć z terenu Gminy Reńska Wieś które (zgodnie z podpisanym aneksem 1/2022 do porozumienia z dnia 06.05.2021 r. z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska w Opolu w sprawie współpracy przy programie „Czyste Powietrze”) będą aktualizowane raz na kwartał na podstawie danych udostępnionych Gminie przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska  w Opolu.
Gminy partnerskie

herb herb herb herb herb herb herb
Skip to content