Apel do mieszkańców

Drodzy mieszkańcy Gminy Reńska Wieś,

w najbliższych dniach meteorolodzy spodziewają się nagłego obniżenia temperatury (do -10  st. C nocą) połączonego z opadami śniegu. Gdyby te prognozy miały się sprawdzić, proszę Was wszystkich o czujność i wrażliwość w stosunku do osób zagrożonych i potrzebujących pomocy, zagrożonych wychłodzeniem, jak i innych osób zagrożonych z powodu wieku, samotności, niepełnosprawności czy innych problemów zdrowotnych. Zapytajmy takiej osoby, czy ma dość ciepło i czegoś jej nie potrzeba. Jeśli możemy, to pomóżmy w sprawunkach. Jeżeli widzicie Państwo w swoim otoczeniu osoby potrzebujące, pozbawione dachu nad głową, opału, czy w inny sposób zagrożone, proszę o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej pod nr telefonu 77 405 32 28, 77 405 32 04. W dni świąteczne oraz godziny popołudniowo-nocne, w razie potrzeby pilnej interwencji proszę o kontakt bezpośrednio z numerem alarmowym 112.
Ufam, że z Państwa pomocą uda nam się dotrzeć do potrzebujących mieszkańców i otoczyć ich opieką.

Prosimy, by w tych możliwych mroźnych dniach zwrócić też uwagę na warunki, w jakich znajdują się Państwa zwierzęta – czy to gospodarskie, czy to domowe. Dodatkowe ocieplenie budy czy zapewnienie ogrzewanego  schronienia, ciepłe jedzenie i częsta wymiana wody (która może przecież zamarzać w pojemnikach) na pewno sprawią, że czworonogom łatwiej będzie przetrwać te dni.

Przypominamy też o obowiązkach właścicieli, zarządców nieruchomości, czy zarządców wspólnot mieszkaniowych, w zakresie:

– usuwania zalegającego na dachach budynków śniegu,

– usuwania sopli, brył, nawisów lodowych i śniegowych, mogących zagrozić bezpieczeństwu osób znajdujących się na ciągach pieszych i jezdnych przebiegających bezpośrednio przy budynku,

– usuwania śniegu i lodu z chodników przylegających do posesji.  

Gmina również dołoży wszelkich starań, by w miarę możliwości technicznych i w oparciu o zasady wynikające z odpowiednich wytycznych, zapewnić przejezdność dróg. Prosimy w tym względzie o cierpliwość i wyrozumiałość.

Proszę raz jeszcze o wzajemną empatię i solidarność, która pozwoli przetrwać te mroźne dni.
Trzymajcie się ciepło.

Tomasz H. Kandziora

Wójt Gminy Reńska Wieś

Gminy partnerskie

herb herb herb herb herb herb herb
Skip to content